Naturalna henna – jaką wybrać?

Total
0
Shares

Od jakiegoś czasu popularność zyskują naturalne metody dbania o urodę. Naturalne metody co prawda nie zawsze są metodami najbezpieczniejszymi, dlatego warto zwrócić uwagę, czy dany składnik/formuła są już dłużej znane i przebadane.


Taką naturalną i jednocześnie bardzo bezpieczną metodą farbowania włosów jest ich hennowanie. Naturalna henna do włosów to kosmetyk, który występuje w postaci sypkiego, zielnego proszku do przygotowania samodzielnie w domu. Powinno ona być bardzo dobrze zmielona (na pył) i nie posiadać większych kawałków, gdyż taki kosmetyk jest dużo łatwiej nałożyć na głowę. Jeśli twoja henna posiada większe kawałki rośliny, możesz przesiać ją przez sitko. Jeśli zdecydujesz się na tę metodę farbowania włosów pamiętaj, aby zwrócić uwagę na skład kosmetyku. Najlepiej, aby znajdowała się tam tyko henna (lawsonia inermis) z ewentualnym dodatkiem innych ziół jak indygo (które przyciemni kolor). Unikaj kupowania henny w kolorach innych, niż naturalny – rudy (nie istnieje henna czarna czy blond, te kolory są otrzymywane przez dodanie syntetycznego barwnika). Dlatego też dużo lepszym i bezpieczniejszym wyborem jest czysta, naturalna henna. Odpowiednio przygotowana nie tylko koloryzuje włosy, lecz także je odżywia. Jeśli więc zależy ci na kondycji Twoich włosów, zdecydowanie powinnaś wybrać hennę zamiast popularnych farb czy szamponetek dzielesieksiazkami.pl.

You May Also Like

Kasza na polskim stole. Zdrowa dieta

Spożywanie zdrowej żywości zapobiega rozwojowi różnych chorób. Warto zmienić swój tryb życia i zacząć dbać o siebie. Inwestycja w swoje zdrowie jest najlepszą decyzją. Odpowiednia zdrowa dieta zapewni nam między…
View Post