• Witamy na stronie Gimnazjum nr 3 i XI LO w Olsztynie

  Jesteśmy szkołami publicznymi prowadzonymi przez Stowarzyszenie Edukacyjne „Młodzież Przyszłością Regionu”.

 • Misja i wizja naszych szkół zawarta jest w następujących hasłach:

  „Szkoła powinna uczyć młodych ludzi dokonywać świadomych i odpowiedzialnych wyborów w świecie konkurujących ze sobą wartości” „Uczymy się nie dla szkoły lecz dla życia”

 • Naszymi najważniejszymi zadaniami są:

  zapewnienie uczniom możliwości zdobywania wszechstronnej wiedzy oraz nabywanie umiejętności niezbędnych do dalszego kształcenia.

 • Zobacz, co oferujemy:

  nowoczesne i bogate wyposażenie, 300 nowoczesnych komputerów do dyspozycji uczniów, nowoczesne metody nauczania, profesjonalne zaplecze sportowe, nową i przestronną halę sportową, bezpieczeństwo uczniów – monitoringiem objęty jest cały teren szkoły – 42 kamery.

 

NAJBLIŻSZE WYDARZENIA

Brak wydarzeń

Aktualności

Zajęcia tenisa ziemnego


W środę (10 lutego 2016) na przerwie po 5 lekcji na małej sali gimnastycznej odbędzie się spotkanie z osobami chcącymi uczestniczyć w zajęciach tenisa ziemnego.
Wiesław Burdalski

Prawo jazdy dla chętnych!


Wszystkie osoby, które ukończyły 18 lat bądź ukończą 18 lat przed 15.05.2016 i są zainteresowane kursem prawa jazdy kategorii B w naszej szkole zapraszam na spotkanie organizacyjne w piątek (12 lutego 2016) na przerwie po 5 lekcji w małej sali gimnastycznej. Decyzją Pana Dyrektora w kursie mają prawo wziąć udział uczniowie, którzy uzyskali średnią ocen 4,75 w pierwszym semestrze roku szkolnego 2015/2016.
Zapraszam zainteresowanych!
Wiesław Burdalski

Dzień Babci i Dziadka


Wczoraj, przy współpracy z Radą Olsztyńskich Seniorów, uczniowie Gimnazjum nr 3 i XI LO wzięli udział w akcji składania życzeń z okazji Dnia Babci i Dziadka i wręczania kartek okolicznościowych. My również przyłączamy się do życzeń. Wszystkim babciom i dziadkom - wszystkiego najlepszego.
Więcej o akcji przeczytacie >>tu<< i >>tu<<

Sport w ferie

Zajęcia z piłki siatkowej kadetów i młodzików odbywać się będą w drugim tygodniu ferii od 01.02. do 06.02 w godzinach 10.00 - 11.30 i 16.00 - 17.30.
Zajęcia z piłki siatkowej kadetek i młodziczek odbywać się będą w drugim tygodniu ferii od 01.02. do 06.02 w godzinach 11.00 - 12.00 i 16.00 - 18.00.02.02 - we wtorek o godzinie 16.00 odbędzie się mecz pomiędzy UKS "Absolwent Sport-Club" i PUKS Wiktoria Szczytno. Prawdopodobnie gościnnie wystąpi grupa cheerleaderek "Soltare".
Zapraszamy kibiców i miłośników sportu.

Podziękowania dla wolontariuszy


Ponad 60 wolontariuszy z Gimnazjum nr 3 w Olsztynie wsparło tegoroczną Świąteczną Zbiórkę Żywności Banku Żywności w Olsztynie, która odbyła się w dniach od 4 do 6 grudnia 2015r.
Uczniowie tradycyjnie dyżurowali w sklepach Biedronka przy ulicach Kołobrzeskiej i Wyszyńskiego.
W ostatniej zbiórce w tym roku kalendarzowym zebrano wspólnie ponad 48000 kilogramów żywności.
Więcej…

Studniówka w XI LO


Tak uczniowie klas III XI LO bawili się na tegorocznej 100dniówce. Zapraszamy do galerii zdjęć:
Więcej…

UWAGA UCZNIOWIE KLAS V i VI SPMamy zaszczyt zaprosić zainteresowanych uczniów klas piątych i szóstych  na zajęcia piłki siatkowej.
Wszystkich chętnych zapraszam w dniu 16 stycznia 2016 r. do hali sportowej Gimnazjum nr 3 w Olsztynie przy ulicy Kołobrzeskiej 9 na godzinę 17.30.
Zajęcia prowadzone będą przez trenerów piłki siatkowej: Adama Kuriana, Łukasza Dymerskiego i Krzysztofa Dziedzica.
Zajęcia odbędą się w ramach programu Siatkarskich Ośrodków Szkolnych i mają na celu propagowanie piłki siatkowej  oraz przygotowanie dzieci do klasy sportowej.
Bliższe informacje u trenerów:
Adam Kurian - 661119059
Krzysztof Dziedzic - 604640821
Łukasz Dymerski - 609431091

Złoty medal dla G3


W piątek 8.01.2016 zakończyły się rozgrywki o Mistrzostwo Olsztyna w koszykówce dziewcząt gimnazjum. Reprezentacja naszej szkoły zdobyła złoty medal bardzo wysoko pokonując w finale gimnazjum nr 24 (III msc) i gimnazjum nr 2 (II msc).
Dziewczęta wywalczyły w grudniu awans do finałów wojewódzkich, wysoko wygrywając z ekipami z Lidzbarka Warmińskiego. Złoto dla naszej szkoły wywalczyły uczennice klasy IIIg i IIg.
Serdecznie gratulujemy!

Języki, których warto się uczyć


Nauka języków jest dzisiaj niezwykle popularna. Dzięki dostępowi do Internetu mamy styczność z osobami z różnych krajów i ich językami. Najbardziej popularnym wydaje się dziś angielski, uczy się go masowo w szkołach, jest też zawsze pierwszym wyborem w prywatnych szkołach językowych. Ale czy na pewno warto się uczyć tylko jego? Na świecie jest wiele innych języków, które mogą nam się przydać.
Oczywistym wyborem są języki naszych sąsiadów. Największym partnerem handlowym Polski są Niemcy, na dodatek w kraju jest dużo turystów z tego państwa. Jest to język najczęściej wybierany przez niezdecydowanych w tym temacie.
Naszym najważniejszym partnerem w imporcie jest Rosja. Jest ona jednym z naszych potężnych sąsiadów. Obecnie uważa się, iż rosyjski jest najważniejszym językiem biznesowym w Europie.
Więcej…

Wesołych Świąt!

Całej społeczności naszej szkoły składamy najserdeczniejsze życzenia z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia, wielu pięknych i pełnych ciepła chwil, które przyniosą Wam i Waszym najbliższym radość i wzruszenie oraz wzajemnej życzliwości i optymizmu w nadchodzącym 2016 Roku.

Dyrektor Janusz Krzysztof Rączkiewicz
i Grono Pedagogiczne Gimnazjum nr 3 i XI LO
w Olsztynie

Strona 1 z 5