• Witamy na stronie Gimnazjum nr 3 i XI LO w Olsztynie

  Jesteśmy szkołami publicznymi prowadzonymi przez Stowarzyszenie Edukacyjne „Młodzież Przyszłością Regionu”.

 • Misja i wizja naszych szkół zawarta jest w następujących hasłach:

  „Szkoła powinna uczyć młodych ludzi dokonywać świadomych i odpowiedzialnych wyborów w świecie konkurujących ze sobą wartości” „Uczymy się nie dla szkoły lecz dla życia”

 • Naszymi najważniejszymi zadaniami są:

  zapewnienie uczniom możliwości zdobywania wszechstronnej wiedzy oraz nabywanie umiejętności niezbędnych do dalszego kształcenia.

 • Zobacz, co oferujemy:

  nowoczesne i bogate wyposażenie, 300 nowoczesnych komputerów do dyspozycji uczniów, nowoczesne metody nauczania, profesjonalne zaplecze sportowe, nową i przestronną halę sportową, bezpieczeństwo uczniów – monitoringiem objęty jest cały teren szkoły – 42 kamery.

NAJBLIŻSZE WYDARZENIA

czwartek, 01 września 2016
Inauguracja roku szkolnego 2016/2017:
klasy I G3 - godz. 9:00
klasy II i III G3 - godz. 10:00
klasy XI LO - godz. 11:00

Aktualności

Obóz stacjonarny Kadeta i Juniora

Zajęcia  odbywać się będą od 22 sierpnia do 28 sierpnia w godzinach: 12.30 - 14.30 oraz w dniach 29 - 31 sierpnia w godzinach: 10.00 - 12.00 oraz 15.30 - 17.00.

Serdecznie zapraszamy za treningi.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z trenerem Adamem Kurianem 661119059

 

Obóz stacjonarny dla I klasy sportowej chłopców

Zajęcia dla uczniów przyjętych do I klasy sportowej chłopców odbywać się będą od 22 sierpnia do 28 sierpnia w godzinach: 13.00 - 14.30 oraz w dniach 29 - 31 sierpnia w godzinach: 10.00 - 11.30 oraz 15.30 - 17.00.

Serdecznie zapraszamy za treningi.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z p. Krzysztofem Dziedzic 604640821

Koniec roku w G3


Zakończenie roku szkolnego w Gimnazjum nr 3 w Olsztynie.
Więcej…

Koniec roku klas XI LO


Zakończenie roku szkolnego klas XI LO w Olsztynie.
Więcej…

Koniec roku klas III


Zakończenie roku szkolnego klas III Gimnazjum nr 3 w Olsztynie.
Więcej…

Ogólnopolska Olimpiada Gimnazjów w Głuchołazach


Dziewczęta z Gimnazjum nr 3 w Olsztynie jako mistrzynie województwa miały możliwość uczestnictwa w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Gimnazjów, które odbywały się w Głuchołazach, woj. opolskie w terminie od 21 - 23 czerwca. Zawodniczki zostały podzielone na dwie grupy. Gimnazjalistki z Olsztyna trafiły na Łopuszno, Zgierz, Borzów Wlk. i Włoszczowa. W drugiej grupie był Radom, Regnów, Gryfów Śląski, Bodzentyn oraz Kędzierzyn Koźle.
Więcej…

Wymiana uczniów - czerwiec 2016


Od 11 do 17 czerwca gościliśmy w XI LO grupę uczniów z partnerskiej szkoły w Blomberg. Uczniowie uczestniczyli w wymianie uczniów i wraz z polskimi kolegami uczestniczyli w warsztatach, lekcjach i zajęciach, przygotowanych specjalnie z tej okazji. Program wymiany obejmował m.in. kręgle, zwiedzanie Olsztyna, warsztaty w Barce, wspólne zajęcia w szkole, warsztaty filmowe, Planetarium oraz dwudniową wycieczkę do Torunia i Malborka, gdzie uczniowie z wymiany nauczyli się nie tylko piec pierniki, ale też zwiedzili starówkę toruńską oraz zamek w Malborku. Przede wszystkim jednak wszyscy świetnie się bawili. Fotorelacja w wymiany i nakręcone filmy podczas warsztatów filmowych poniżej:
WYMIANA ZOSTAŁA DOFINANSOWANA ZE ŚRODKÓW MIĘDZYNARODOWEJ ORGANIZACJI PNWM

Więcej…

Kolejny sukces naszych siatkarzy

W dniu 20.06.2016 r. na boiskach plaży miejskiej w Giżycku para Woźniak Beniamin i Brzozowski Jakub (rezerwowym zawodnikiem był Rzępołuch Adam) zdecydowanie wygrała Mistrzostwa Województwa w piłce siatkowej plażowej chłopców szkół gimnazjalnych pokonując wszystkich rywali po 2:0. W generalnej klasyfikacji nasz para wyprzedziła chłopców z Dźwierzut. Trzecie miejsce zajęła para z Elbląga.
Więcej…

Włochy - warsztaty z językiem angielskim


Fotorelacja z warsztatów językowych we Włoszech - zapraszamy do galerii zdjęć:
Więcej…

Gimnazjum 3 w Olsztynie znowu najlepsze!


Oto wyniki egzaminu gimnazjalnego 2016 w Gimnazjum 3 w Olsztynie.
Więcej…

Strona 1 z 13