• Witamy na stronie Gimnazjum nr 3 i XI LO w Olsztynie

  Jesteśmy szkołami publicznymi prowadzonymi przez Stowarzyszenie Edukacyjne „Młodzież Przyszłością Regionu”.

 • Misja i wizja naszych szkół zawarta jest w następujących hasłach:

  „Szkoła powinna uczyć młodych ludzi dokonywać świadomych i odpowiedzialnych wyborów w świecie konkurujących ze sobą wartości” „Uczymy się nie dla Szkoły lecz dla życia”

 • Naszymi najważniejszymi zadaniami są:

  zapewnienie uczniom możliwości zdobywania wszechstronnej wiedzy oraz nabywanie umiejętności niezbędnych do dalszego kształcenia.

 • Zobacz, co oferujemy:

  nowoczesne i bogate wyposażenie, 300 nowoczesnych komputerów do dyspozycji uczniów, nowoczesne metody nauczania, profesjonalne zaplecze sportowe, nową i przestronną halę sportową i tenisową, bezpieczeństwo uczniów – monitoringiem objęty jest cały teren szkoły – ponad 50 kamer,

Test kwalifikacyjny z j angielskiego do klas dwujęzycznych w SP311

Szanowni Państwo!

Pragniemy poinformować, że 13 maja 2017 (sobota) o godzinie 11.00 na hali tenisowej Gimnazjum nr 3 w Olsztynie odbędzie się test kwalifikacyjny z j. angielskiego do klasy siódmej dwujęzycznej tworzonej w SP 311.

Warunkiem dopuszczenia do w/w testu będzie okazanie aktualnej legitymacji szkolnej.

W teście mogą wziąć również udział uczniowie, którzy chcą sprawdzić swoją wiedzę z j. angielskiego.

Do zobaczenia 13 maja!

NAJBLIŻSZE WYDARZENIA

poniedziałek, 01 maja 2017
Święto Pracy
wtorek, 02 maja 2017
Dzień wolny od zajęć dydaktycznych - wtorek przed świętem Konstytucji 3 Maja
środa, 03 maja 2017
Święto Konstytucji 3 Maja
czwartek, 04 maja 2017
Święto Konstytucji Trzeciego Maja - Apel

Uwaga Szóstoklasiści!

NABÓR TRWA DO KOŃCA CZERWCA 2017!
Rozpoczynamy nabór do klasy 7 szkoły podstawowej przy Gimnazjum nr 3 w Olsztynie. Nabór odbywa się do oddziałów ogólnych, dwujęzycznych (angielski) i oddziałów sportowych (koszykówka dziewcząt - przy współpracy z KKS Olsztyn, siatkówka chłopców i dziewcząt).
Wszystkich chętnych zapraszamy do wypełnienia podania (PODANIE) oraz wniosku (WNIOSEK INDYWIDUALNY) i dostarczenie ich wraz z wymaganą dokumentacją do sekretariatu szkoły lub przesłanie ich drogą mailową na adres:
sekretariat@gimnazjum3.olsztyn.pl

Istnieje możliwość złożenia grupowego wniosku, przy czym ważne jest wskazanie przedstawiciela do kontaktu ze szkołą (WNIOSEK GRUPOWY).
Wnioski proszę składać osobiście w sekretariacie szkoły przy ul. Kołobrzeskiej 9 w Olsztynie lub przesłać mailowo na adres: sekretariat@gimnazjum3.olsztyn.pl

Po przesłaniu wniosku z każdym z Państwa nawiążemy kontakt telefoniczny lub mailowy.
Rozważam również otwarcie oddziału sportowego dla uczniów klas 4.

Dodatkowe informacje znajdą Państwo w REGULAMINIE NABORU  na rok 2017/18 lub pod numerem telefonu: 89 533-13-05

Z poważaniem
Janusz Krzysztof Rączkiewicz


Uwaga Gimnazjaliści!

NABÓR TRWA DO KOŃCA CZERWCA 2017!
Prowadzimy nabór uzupełniający do klasy 2 Gimnazjum nr 3 w Olsztynie. Nabór odbywa się do oddziałów ogólnych oraz oddziałów sportowych.
Wszystkich chętnych zapraszamy do wypełnienia podania (PODANIE) oraz kwestionariusza osobowego (KWESTIONARIUSZ) i dostarczenie ich wraz z wymaganą dokumentacją do sekretariatu szkoły lub przesłanie ich drogą mailową na adres:
sekretariat@gimnazjum3.olsztyn.pl

Dodatkowe informacje znajdą Państwo w REGULAMINIE NABORU  na rok 2017/18 lub pod numerem telefonu: 89 533-13-05

Z poważaniem
Janusz Krzysztof RączkiewiczAktualności

Niespodzianka dla maturzystów!

Byście byli zawsze happy, jak wasi wychowawcy!

Powodzenia na maturach

Zakonczenie roku klas III XILO_10
Wczoraj wieczorem pożegnaliśmy naszych tegorocznych maturzystów. Przed nimi już tylko egzamin maturalny, a potem najdłuższe wakacje życia. Wszystkim życzymy matury zdanej na 119%! Powodzenia!
Więcej…

Zaproszenie

zaprosznie_1

Egzaminy Gimnazjalne 2017

Egzaminy gimnazjalne_1
Zapraszamy do galerii zdjęć:
Więcej…

Próbny egzamin gimnazjalny dla klas II

W dniach 4 – 5 – 8 maja 2017 r. (czwartek, piątek, poniedziałek) klasy II uczestniczą w próbnym egzaminie gimnazjalnym, który odbędzie się w salach lekcyjnych według następującego planu:
Więcej…

Dumka na 9 serc

Dumka na 9 serc_6
Na zaproszenie ambasadora Muzeum POLIN w Warszawie we współpracy z Funadacją Borussia w Olsztynie w dniu 12.04.2017r. grupa licealistów i gimnazjalistka pod opieką nauczycielki historii z naszego liceum udała się na polsko-ukraińskie warsztaty kulinarne połączone z dyskusją „Szok kulturowy? Jak odnaleźć się w nowej rzeczywistości?”
Więcej…

Warsztaty z retrofotografią


Uczennice klas humanistycznych naszego LO: Weronika Chworak, Aleksandra Pulińska i Aleksandra Zbyszyńska oprowadzały po olsztyńskiej starówce gości z Żuław Wiślanych. Więcej o wydarzeniu czytaj na olsztyn24: kliknij tu

Żonkile rozkwitły w XI LO

Zonkile_7
W środę (19.04.2017), Fundacja BORUSSIA przy współpracy z Ambasadorem Muzeum POLIN zorganizowała warsztaty dla szkół podstawowych. Wolontariuszki z XI Liceum Ogólnokształcącego - Weronika Chworak, Julia Flis, Aleksandra Pulińska, Dominika Gorczyńska i Aleksandra Zbyszyńska z uczniami szkół podstawowych wycinali i kleili żonkile, by następnie rozdać je w centrum Olsztyna. Akcja miała na celu upamiętnienie powstania w getcie żydowskim w Warszawie, a żółte żonkile są symbolem nadziei - odradzającego się życia.
Więcej…

Akcja Żonkile 2017


Jak i komu pomagamy w XXIw?

Jak i komu pomagamy w XXI_17
W czwartek w XI Liceum Ogólnokształcącym odbył się happening zorganizowany z dotacji otrzymanej przez CENTROP’ę. Tematem przewodnim projektu było “Jak i komu pomagać w XXI wieku?”. Pod opieką organizatora projektu - Panią Ewą Mieszczyńską i Ambasadorem Muzeum POLIN - Panią Joanną Mieszczyńską tworzyliśmy dom, który symbolizuje ziemię, na której żyjemy - nasz wspólny dom.
Więcej…

Strona 1 z 12