• Witamy na stronie Gimnazjum nr 3 i XI LO w Olsztynie

  Jesteśmy szkołami publicznymi prowadzonymi przez Stowarzyszenie Edukacyjne „Młodzież Przyszłością Regionu”.

 • Misja i wizja naszych szkół zawarta jest w następujących hasłach:

  „Szkoła powinna uczyć młodych ludzi dokonywać świadomych i odpowiedzialnych wyborów w świecie konkurujących ze sobą wartości” „Uczymy się nie dla szkoły lecz dla życia”

 • Naszymi najważniejszymi zadaniami są:

  zapewnienie uczniom możliwości zdobywania wszechstronnej wiedzy oraz nabywanie umiejętności niezbędnych do dalszego kształcenia.

 • Zobacz, co oferujemy:

  nowoczesne i bogate wyposażenie, 300 nowoczesnych komputerów do dyspozycji uczniów, nowoczesne metody nauczania, profesjonalne zaplecze sportowe, nową i przestronną halę sportową, bezpieczeństwo uczniów – monitoringiem objęty jest cały teren szkoły – 42 kamery.

NAJBLIŻSZE WYDARZENIA

poniedziałek, 31 października 2016
Dzień wolny od zajęć dydaktycznych - poniedziałek  przed  dniem Wszystkich Świętych
wtorek, 01 listopada 2016
Wszystkich Świętych

Aktualności

„Świat jest książką i ci, którzy nie podróżują, czytają tylko jedną stronę” - podsumowania projektu RswWiM


Działanie organizowane w ramach programu „Wędrowna Akademia Kultury” realizowanego przez Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie, dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu „Bardzo Młoda Kultura 2016-2018" oraz ze środków samorządów Ełku i Olsztyna oraz Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.
22. października w sobotni, pochmurny i deszczowy poranek, grupa projektowa „Rozsmakuj się w Warmii i Mazurach – poznaj zapomniane oblicze regionu” w towarzystwie zaproszonych gości, bliskich i przyjaciół spotkała się w XI LO, by podsumować działania projektowe. Pod opieką pana Macieja i pani Ewy – nauczycieli naszego liceum – przez dwa miesiące realizowano projekt z zakresu edukacji kulturowej i regionalnej. W sobotni poranek - przy bogato zastawionym stole, na którym królował upieczony przez uczestniczki projektu chleb oraz dodatki do niego przygotowane przez babcie, mamy i uczestników projektu – wspominano wspólne spacery i podróże po Warmii i Mazurach.
Więcej…

„Od ziarenka do bochenka”, czyli opowieść o pieczeniu chleba


Działanie organizowane w ramach programu „Wędrowna Akademia Kultury” realizowanego przez Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie, dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu „Bardzo Młoda Kultura 2016-2018" oraz ze środków samorządów Ełku i Olsztyna oraz Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.
Wieczorem, 21. października, cztery uczestniczki projektu „ Rozsmakuj się w Warmii i Mazurach – poznaj zapomniane oblicze regionu” przygotowywały chleb na następny dzień, kiedy to w sobotni poranek śniadaniem przy wspólnym stole miały się zakończyć działania projektowe realizowane przez 2 miesiące. Naszym działaniom przyglądali się zaproszeni goście: pan Piotr Rynkiewicz z CeiIK oraz pani Marta Skowrońska - badaczka, pracownik Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Więcej…

Czym różni się produkt regionalny od tradycyjnego czy ekologicznego? My już wiemy!

Czy dawniej jedzono zdrowiej niż dziś? Czym różni się żywność tradycyjna od regionalnej? Ile tradycyjnych potraw i produktów Warmii i Mazur znajduje się na ministerialnej liście potraw tradycyjnych? Co było w żywieniu charakterystyczne dla mieszkańców naszego regionu? Nie wiecie?
Więcej…

Bezpieczeństwo w Internecie


Internet jest coraz bardziej powszechną siecią. Większość z nas używa go każdego dnia.  Korzysta się z niego nie tylko w domu, ale również w pracy i w szkole. Używamy tej platformy, aby pogłębić wiedzę, w celach rozrywkowych albo po prostu do komunikowania się z bliskimi. Jednak mimo oczywistych zalet Internetu jego istnienie niesie ze sobą wiele różnych niebezpieczeństw.
Więcej…

Dzień Edukacji Narodowej 2016


W piątek 14 października 2016r. odbył się koncert z okazji Dnia Edukacji Narodowej, zorganizowany przez uczniów klas 1 i 2 Gimnazjum nr 3 pod kierunkiem Pana Piotra Złotkowskiego.
Więcej…

Przerwa obiadowa bez marnowania!


W dniu 17 października br. uczennice Gimnazjum nr 3 w Olsztynie, Karolina Janowska, Katarzyna Kozon i Olga Sarnowska z klasy 3a pod opieką pani Beaty Otolińskiej, stanęły do rywalizacji w kulinarnym konkursie Master Chef pod hasłem „Przerwa obiadowa bez marnowania!”, zorganizowanym przez Bank Żywności w ramach ogólnopolskich obchodów Światowego Dnia Żywności 2016.
Więcej…

Rozsmakuj się w Warmii i Mazurach - podsumowanie


Zapraszamy na podsumowanie projektu Rozsmakuj się  w Warmii i Mazurach. Sobota, 22 października 2016, godzina 11.00. W programie m.in. wspomnienia z wyjazdów i warsztatów, konkursy i degustacja wypieków!
Więcej…

Gala Oskarowa w XI LO

Wszystkiego najlepszego

Oczyma dziecka


W czwartek, 13. października w naszej szkole pojawiły się terapeutki   z Fundacji Pomocy Dzieciom „Oczyma Dziecka” - pani Sylwia Litwińska-Kot i pani Elżbieta Langowska. Klasa licealna II B miała szansę porozmawiać z prowadzącymi warsztaty z zakresu profilaktyki uzależnień na tematy bliskie każdemu młodemu człowiekowi.
Więcej…

Strona 1 z 4