• Witamy na stronie Gimnazjum nr 3 i XI LO w Olsztynie

  Jesteśmy szkołami publicznymi prowadzonymi przez Stowarzyszenie Edukacyjne „Młodzież Przyszłością Regionu”.

 • Misja i wizja naszych szkół zawarta jest w następujących hasłach:

  „Szkoła powinna uczyć młodych ludzi dokonywać świadomych i odpowiedzialnych wyborów w świecie konkurujących ze sobą wartości” „Uczymy się nie dla Szkoły lecz dla życia”

 • Naszymi najważniejszymi zadaniami są:

  zapewnienie uczniom możliwości zdobywania wszechstronnej wiedzy oraz nabywanie umiejętności niezbędnych do dalszego kształcenia.

 • Zobacz, co oferujemy:

  nowoczesne i bogate wyposażenie, 300 nowoczesnych komputerów do dyspozycji uczniów, nowoczesne metody nauczania, profesjonalne zaplecze sportowe, nową i przestronną halę sportową i tenisową, bezpieczeństwo uczniów – monitoringiem objęty jest cały teren szkoły – ponad 50 kamer,

NAJBLIŻSZE WYDARZENIA

poniedziałek, 23 stycznia 2017
Ferie zimowe - 23 stycznia - 3 lutego 2017
poniedziałek, 06 lutego 2017
Obowiązuje stary plan lekcji!

Aktualności

Finał turnieju League O Legends za namiW piątek 20 stycznia odbył się wielki finał Szkolnego Turnieju League of Legends
Więcej…

ZAJĘCIA SPORTOWE W OKRESIE FERII ZIMOWYCH 2017


Zapraszamy do spędzenia ferii zimowych na sportowo w Gimnazjum nr 3 w Olsztynie. Oto nasza oferta zajęć na najbliższe dwa zimowe tygodnie:


Więcej…

Turniej LOL - FINAŁ!

LOL2

Żyj w zgodzie z samym sobą!


„Ona ma dużo ładniejszą figurę ode mnie. Chciałbym wyglądać jak tamten chłopak. Jej charakter jest świetny, szkoda, że mój nie…” Każdy z nas miewa chwile zwątpienia. To, że koleżanka lub kolega  z klasy mają więcej znajomych czy nowszy model telefonu nie świadczy o ich wyższości nad nami.
Więcej…

Wizyta w szpitalu dziecięcym


Jeszcze przed świętami grupa uczniów w naszego LO postanowiła przygotować małą niespodziankę pacjentom z olsztyńskiego szpitala dla dzieci. "Uzbrojeni" w kredki, farbki, kolorowanki i inne tego typu akcesoria odwiedzili dzieci z oddziału rehabilitacji, by im właśnie wręczyć drobne upominki. Mamy nadzieję, że dzięki naszym ochotnikom choć na chwilę na buziach małych kuracjuszy olsztyńskiego szpitala zagościł uśmiech.

Wycieczka zawodoznawcza do Schwarte- Milfor w Olsztynie

Milfor - wizyta_1
W dniu 20 grudnia 2016r. uczniowie klasy III  mieli możliwość zwiedzenia zakładu produkcyjnego Schwarte-Milfor w  Olsztynie. W tematykę wycieczki zawodoznawczej wprowadził jej uczestników pan Mariusz Bunda, który stał się jednocześnie przewodnikiem po fabryce.
Więcej…

Coś poważnego czy tylko chwilowy brak humoru?


W życiu spotykają nas różne sytuacje zarówno te dobre,  jak i te złe. Niestety tragiczne zdarzenia zostawiają po sobie trwały ślad w naszej psychice. Niektóre osoby szybciej pogodzą się z zaistniałą sytuacją i wrócą do swojego normalnego toku życia, a niektóre zamkną się w sobie i nie będą w stanie normalnie funkcjonować. Zaczynają chorować na różne choroby psychiczne, np. depresję.
Więcej…

Wesołych Świąt!

Całej społeczności naszej szkoły składamy najserdeczniejsze życzenia z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia, wielu pięknych i pełnych ciepła chwil, które przyniosą Wam i Waszym najbliższym radość i wzruszenie oraz wzajemnej życzliwości i optymizmu w nadchodzącym 2017 Roku.

Dyrektor Janusz Krzysztof Rączkiewicz
i Grono Pedagogiczne Gimnazjum nr 3 i XI LO
w Olsztynie

Schronisko w Biesalu

W Biesalu
Zima to trudny czas nie tylko dla ludzi, ale przede wszystkim dla zwierząt.
Pamiętając o nich , po raz kolejny zorganizowaliśmy zbiórkę na rzecz podopiecznych Schroniska dla zwierząt w Tomarynach koło Biesala.
Więcej…

Przepis na świąteczny chleb

Jako wspomnienie projektu Rozsmakuj się w Warmii i Mazurach prezentujemy ostatni z powstałych podczas warsztatów kulinarnych przepis na chleb. Smacznego!

Strona 1 z 8