• Witamy na stronie Gimnazjum nr 3 i XI LO w Olsztynie

  Jesteśmy szkołami publicznymi prowadzonymi przez Stowarzyszenie Edukacyjne „Młodzież Przyszłością Regionu”.

 • Misja i wizja naszych szkół zawarta jest w następujących hasłach:

  „Szkoła powinna uczyć młodych ludzi dokonywać świadomych i odpowiedzialnych wyborów w świecie konkurujących ze sobą wartości” „Uczymy się nie dla szkoły lecz dla życia”

 • Naszymi najważniejszymi zadaniami są:

  zapewnienie uczniom możliwości zdobywania wszechstronnej wiedzy oraz nabywanie umiejętności niezbędnych do dalszego kształcenia.

 • Zobacz, co oferujemy:

  nowoczesne i bogate wyposażenie, 300 nowoczesnych komputerów do dyspozycji uczniów, nowoczesne metody nauczania, profesjonalne zaplecze sportowe, nową i przestronną halę sportową, bezpieczeństwo uczniów – monitoringiem objęty jest cały teren szkoły – 42 kamery.

NAJBLIŻSZE WYDARZENIA

Brak wydarzeń

Aktualności

Przez żołądek młodzieży do serca, czyli o gotowaniu i smakowaniu Warmii


Działanie organizowane w ramach programu „Wędrowna Akademia Kultury” realizowanego przez Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie, dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu „Bardzo Młoda Kultura 2016-2018" oraz ze środków samorządów Ełku i Olsztyna oraz Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

To już druga odsłona naszej przygody z projektem “Rozsmakuj się Warmii i Mazurach - poznaj zapomniane oblicze regionu”. Tym razem nasza przygoda zaczęła się w stolicy regionu – w Olsztynie. O godz. 10:30 spotkaliśmy się przed wrotami na olsztyńskie Stare Miasto, czyli jedyną ocalałą z trzech średniowiecznych bram, które znajdowały się dawniej w murach obronnych otaczających Allenstein – Olsztyn. Dlaczego tu, skoro warsztaty kulinarne mieliśmy zaplanowane w Gietrzwałdzie? Opiekunowie naszego projektu postanowili bowiem połączyć przyjemne z pożytecznym i rozpocząć naszą przygodę od krótkiego spaceru po Starym Mieście, wędrując szlakiem warmińskich legend oraz lokalnych poetów, pisarzy i rzeźbiarzy.
Więcej…

My już wiemy, kiedy grupa staje się zespołem!


21. września 2016r. w ramach Olsztyńskich Dni Nauki i Sztuki zespół humanistyczny – klasa 1B XI LO – odwiedził Uniwersytet Warmińsko-Mazurski, by w Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym podczas warsztatów dowiedzieć się „Kiedy grupa staje się zespołem?”.
Więcej…

Między nowoczesnością a przeszłością - od zarządzania wizerunkiem po naukę gwary warmińskiej


21 września br. klasy humanistyczne XI LO uczestniczyły w wyjściu na Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w związku z odbywającymi się na olsztyńskiej uczelni Dniami Nauki i Sztuki. Tego typu przedsięwzięcie odbywa się już od 2003 roku z inicjatywy Ministerstwa Nauki. Jego celem jest popularyzacja nauki, co w praktyce dla uczniów wszystkich typów szkół oznacza możliwość uczestniczenia w warsztatach, pokazach, prelekcjach prowadzonych m. in. przez pracowników naukowych UWM.
Więcej…

Z wizytą w Giławach – w chacie warnijskiego gburstwa

Giławy
Działanie organizowane w ramach programu „Wędrowna Akademia Kultury” realizowanego przez Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie, dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu „Bardzo Młoda Kultura 2016-2018" oraz ze środków samorządów Ełku i Olsztyna oraz Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

"Zitam woju piaknie" – tym warmińskim pozdrowieniem zaczyna się nasza pierwsza podróż w ramach projektu "Rozsmakuj się w Warmii i Mazurach – poznaj zapomniane dziedzictwo regionu".
10. września odwiedziliśmy bowiem siedzibę Gburstwa Warmińskiego, którego właścicielami są Pan Edward Cyfus oraz Pani prof. Izabela Lewandowska. To magiczne miejsce, ukryte przed wścibskim okiem wśród drzew, mieści się ok. 1 km przed wsią Giławy, którą założyła kapituła warmińska na początku XV w. jako wieś czynszową pod nazwą Sirwithen w lesie Gillaw.
Więcej…

Ubezpieczenie w roku szkolnym 2016/2017

Do 30 września można wpłacać pieniądze na ubezpieczenie. W tym roku szkolnym kwota ubezpieczenia wynosi 30 zł/ucznia i 48 zł/ucznia klasy sportowej.
Wpłaty za ubezpieczenie możliwe są tylko na konto:
Stowarzyszenie Edukacyjne „Młodzież Przyszłością Regionu”
31 1240 5598 1111 0010 4171 3944
W tytule przelewu prosimy podać: imię nazwisko klasa ucznia szkoła (G3/XILO)

Ubezpieczenie uczniów klas sportowych jest OBOWIĄZKOWE (niezależnie od ubezpieczeń innych/prywatnych).
Uczniowie z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej mogą być zwolnieni z  opłaty za ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków. W tym celu rodzice proszeni są o kontakt z panią H. Orzeł (pedagog).
Więcej…

Uwaga licealiści!


Rusza nabór do projektu z zakresu edukacji kulturowej i regionalnej „Rozsmakuj się w Warmii i Mazurach – poznaj zapomniane oblicze regionu.”

Jeśli chcesz  ZA DARMO poznać historię, zwyczaje Warmii i Mazurach, posłuchać opowieści  i nauczyć się kilku zwrotów w gwarze warmińskiej, sprawdzić się w roli kucharza potraw regionalnych, wejść w rolę rzemieślnika rękodzieła dawnego i wykonać samodzielnie gliniane garnki, świece woskowe, papier czerpany, ten projekt jest dla Ciebie!
Więcej…

Projekty Gimnazjalne 2016/17

Uwaga uczniowie klas II!
Uczniowie klas II naszego gimnazjum zobowiązani są do wskazania wychowawcy tematu projektu edukacyjnego, w którym chcą uczestniczyć. Oto propozycje na rok 2016/17:
Więcej…

INFORMACJA DOTYCZĄCA POMOCY MATERIALNEJ DLA UCZNIÓW W ROKU SZKOLNYM 2016/2017

1.    Rodzice uczniów naszego gimnazjum i liceum zamieszkałych w Olsztynie składają wnioski o przyznanie stypendium szkolnego w dniach 1- 15 września 2016 r. w Szkolnym Centrum Psychologiczno-Pedagogicznym u pedagoga szkolnego.
2.    Kryterium dochodowe na jednego członka rodziny wynosi 514 zł netto ( do dochodów nie wlicza się zasiłków celowych z pomocy społecznej i dochodów z tytułu 500+).
3.    Podstawą do przyznania stypendium jest:
Więcej…

Informacja dla rodziców uczniów

Dyrektor szkoły zaprasza rodziców uczniów klas I gimnazjum na spotkanie w czwartek, 1 września 2016 o godzinie 17.00, hala sportowa przy Gimnazjum nr 3.

Informujemy również, że w szkole dostępne są listy uczniów klas pierwszych z podziałem na klasy.


Obóz medyczny w Warszawie


Już po raz trzeci podczas wakacji odbył się obóz medyczny dla wolontariuszy z naszego liceum. Podczas dwutygodniowego pobytu w stolicy wolontariusze pracowali w szpitalu MSWiA, a w wolnych chwilach zwiedzali. Zapraszamy do galerii zdjęć:
Więcej…