• Witamy na stronie Gimnazjum nr 3 i XI LO w Olsztynie

  Jesteśmy szkołami publicznymi prowadzonymi przez Stowarzyszenie Edukacyjne „Młodzież Przyszłością Regionu”.

 • Misja i wizja naszych szkół zawarta jest w następujących hasłach:

  „Szkoła powinna uczyć młodych ludzi dokonywać świadomych i odpowiedzialnych wyborów w świecie konkurujących ze sobą wartości” „Uczymy się nie dla Szkoły lecz dla życia”

 • Naszymi najważniejszymi zadaniami są:

  zapewnienie uczniom możliwości zdobywania wszechstronnej wiedzy oraz nabywanie umiejętności niezbędnych do dalszego kształcenia.

 • Zobacz, co oferujemy:

  nowoczesne i bogate wyposażenie, 300 nowoczesnych komputerów do dyspozycji uczniów, nowoczesne metody nauczania, profesjonalne zaplecze sportowe, nową i przestronną halę sportową i tenisową, bezpieczeństwo uczniów – monitoringiem objęty jest cały teren szkoły – ponad 50 kamer,

NAJBLIŻSZE WYDARZENIA

środa, 18 stycznia 2017
Zebranie z rodzicami  kl. 1 i 2 gim. podsumowujące naukę w I półroczu
czwartek, 19 stycznia 2017
Zebranie z rodzicami kl. 3 gim. oraz 1-3 LO podsumowujące naukę w I półroczu

Aktualności

Żyj w zgodzie z samym sobą!


„Ona ma dużo ładniejszą figurę ode mnie. Chciałbym wyglądać jak tamten chłopak. Jej charakter jest świetny, szkoda, że mój nie…” Każdy z nas miewa chwile zwątpienia. To, że koleżanka lub kolega  z klasy mają więcej znajomych czy nowszy model telefonu nie świadczy o ich wyższości nad nami.
Więcej…

Wizyta w szpitalu dziecięcym


Jeszcze przed świętami grupa uczniów w naszego LO postanowiła przygotować małą niespodziankę pacjentom z olsztyńskiego szpitala dla dzieci. "Uzbrojeni" w kredki, farbki, kolorowanki i inne tego typu akcesoria odwiedzili dzieci z oddziału rehabilitacji, by im właśnie wręczyć drobne upominki. Mamy nadzieję, że dzięki naszym ochotnikom choć na chwilę na buziach małych kuracjuszy olsztyńskiego szpitala zagościł uśmiech.

Wycieczka zawodoznawcza do Schwarte- Milfor w Olsztynie

Milfor - wizyta_1
W dniu 20 grudnia 2016r. uczniowie klasy III  mieli możliwość zwiedzenia zakładu produkcyjnego Schwarte-Milfor w  Olsztynie. W tematykę wycieczki zawodoznawczej wprowadził jej uczestników pan Mariusz Bunda, który stał się jednocześnie przewodnikiem po fabryce.
Więcej…

Coś poważnego czy tylko chwilowy brak humoru?


W życiu spotykają nas różne sytuacje zarówno te dobre,  jak i te złe. Niestety tragiczne zdarzenia zostawiają po sobie trwały ślad w naszej psychice. Niektóre osoby szybciej pogodzą się z zaistniałą sytuacją i wrócą do swojego normalnego toku życia, a niektóre zamkną się w sobie i nie będą w stanie normalnie funkcjonować. Zaczynają chorować na różne choroby psychiczne, np. depresję.
Więcej…

Wesołych Świąt!

Całej społeczności naszej szkoły składamy najserdeczniejsze życzenia z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia, wielu pięknych i pełnych ciepła chwil, które przyniosą Wam i Waszym najbliższym radość i wzruszenie oraz wzajemnej życzliwości i optymizmu w nadchodzącym 2017 Roku.

Dyrektor Janusz Krzysztof Rączkiewicz
i Grono Pedagogiczne Gimnazjum nr 3 i XI LO
w Olsztynie

Schronisko w Biesalu

W Biesalu
Zima to trudny czas nie tylko dla ludzi, ale przede wszystkim dla zwierząt.
Pamiętając o nich , po raz kolejny zorganizowaliśmy zbiórkę na rzecz podopiecznych Schroniska dla zwierząt w Tomarynach koło Biesala.
Więcej…

Przepis na świąteczny chleb

Jako wspomnienie projektu Rozsmakuj się w Warmii i Mazurach prezentujemy ostatni z powstałych podczas warsztatów kulinarnych przepis na chleb. Smacznego!

Szkolny Turniej League of Legends i Counter Strike: GO


17 grudnia (sobota) odbył się Turniej League Of Legends i CS:GO.Oficjalne wyniki oraz zdjęcia.
Więcej…

Podziękowanie za Szlachetną Paczkę


Drogi Darczyńco,

Cieszymy się, że razem z nami zmieniasz świat na lepsze!
Miłość wyrażana jest poprzez wrażliwość na drugiego człowieka. Darczyńcy SZLACHETNEJ PACZKI dodatkowo okazują ją w prezencie, który trafia prosto w serca rodziny. Sami wiemy, jak się czujemy, gdy ktoś pomaga spełnić nasze marzenia, zwłaszcza kiedy wydają się nierealne.
Cieszymy się, że jesteś częścią tej radości, którą przeżywała obdarowana rodzina podczas dostarczenia Paczki.
Wolontariusz, który opiekował się rodziną (oznaczonej numerem WAR-2508-544426), chciał przekazać kilka słów od siebie.
Więcej…

Napisz list - zmień życie! Maraton Pisania Listów Amnesty International

Maraton pisania listów AI
Maraton Pisania Listów Amnesty International odbywa się co roku w ramach świętowania Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka (10 grudnia). Wysyłamy apele do władz oraz listy solidarności do osób, których prawa są łamane. Im więcej listów napiszemy, tym większa szansa, że uda nam się poprawić los danego bohatera lub bohaterki.
Więcej…

Strona 1 z 8