• Witamy na stronie Gimnazjum nr 3 i XI LO w Olsztynie

  Jesteśmy szkołami publicznymi prowadzonymi przez Stowarzyszenie Edukacyjne „Młodzież Przyszłością Regionu”.

 • Misja i wizja naszych szkół zawarta jest w następujących hasłach:

  „Szkoła powinna uczyć młodych ludzi dokonywać świadomych i odpowiedzialnych wyborów w świecie konkurujących ze sobą wartości” „Uczymy się nie dla szkoły lecz dla życia”

 • Naszymi najważniejszymi zadaniami są:

  zapewnienie uczniom możliwości zdobywania wszechstronnej wiedzy oraz nabywanie umiejętności niezbędnych do dalszego kształcenia.

 • Zobacz, co oferujemy:

  nowoczesne i bogate wyposażenie, 300 nowoczesnych komputerów do dyspozycji uczniów, nowoczesne metody nauczania, profesjonalne zaplecze sportowe, nową i przestronną halę sportową, bezpieczeństwo uczniów – monitoringiem objęty jest cały teren szkoły – 42 kamery.

NAJBLIŻSZE WYDARZENIA

środa, 04 maja 2016
Matura - j. polski
czwartek, 05 maja 2016
Matura - matematyka
piątek, 06 maja 2016
Matura - j. angielski

NABÓR 2016

Formularz zgłoszenia do klasy sportowej w G3 i XI LO

Rozpoczynamy nabór do klas sportowych w Gimnazjum nr 3 i XI Liceum o profilu:
- piłka siatkowa chłopców i dziewcząt (gim i lo)
- piłka koszykowa dziewcząt (tylko gim.)

Informacja skierowana jest do osób już trenujący jak i do tych, którzy chcą spróbować swoich sił w uprawianiu siatkówki.

Osoby zainteresowane proszone są o wypełnienie formularza rejestratora.

Nabór 2016

>>REKRUTACJA DO XI LO - CZYTAJ WIĘCEJ<<

>>REKRUTACJA DO G3 - CZYTAJ WIĘCEJ<<

zaproszenie


Aktualności

Z wizytą w Zespole Szkół Samochodowych

W dniu 21.04.2016r. uczniowie klas III uczestniczyli na terenie Zespołu Szkół Samochodowych w Olsztynie w imprezie „Z samochodówką ciekawiej i bezpieczniej”. Mieli możliwość zwiedzenia szkoły, warsztatów szkolnych, rozmowy z nauczycielami przedmiotów zawodowych. Spotkali się również z przedstawicielami przedsiębiorstw samochodowych i kolejowych.

Więcej…

Muzeum Nowoczesności


Olsztyn to miasto z wieloma atrakcjami, takimi jak: kina, galerie, teatry czy kręgielnie. Jakiś czas temu, nieopodal Parku Centralnego, odkryłyśmy wspólnie pewne muzeum. Już z daleka zauważyć można wysoki komin, który z łatwością zaprowadzi nas w to miejsce. Z początku budynek wydaje się być stary i niezagospodarowany w ten sposób, lecz gdy bliżej na niego spojrzymy, szczególnie od jego prawej strony, ujrzymy wejście do "Muzeum Nowoczesności".
Więcej…

Sukcesy naszych piłkarzy


Dnia 12.04.2016 w Biskupcu odbyły się Mistrzostwa Rejonu I w Piłce Nożnej Dziewcząt i Chłopców. Nasze piłkarki i piłkarze nie dali szans pozostałym drużynom. Nasze Gimnazjum stanęło na najwyższym miejscu podium w kategorii dziewcząt i chłopców.
Więcej…

Akcja Żonkile 2016


Już po raz czwarty w rocznicę Powstania w Getcie Warszawskim w całej Polsce szkoły, biblioteki, instytucje kultury i nauki uczestniczą w akcji społeczno-edukacyjnej „Żonkile”.
19 kwietnia – w rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim - na ulicach Warszawy i innych miast w Polsce i za granicą rozdawane są papierowe żonkile – symbol pamięci o bohaterach powstania z 1943 roku.
Żonkile symbolizują pamięć, szacunek i nadzieję.
Więcej…

Lekcja chemii dla uczniów z SP 2


Dzisiaj na lekcji chemii gościliśmy uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Olsztynie. Zajęcia poprowadziła Pani Anna Wiekiera. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć!
Więcej…

Egzamin Gimnazjalny 2016


Pierwszy dzień Egzaminu Gimnazjalnego 2016 w Gimnazjum nr 3 w Olsztynie.
Więcej…

Dzień Otwarty 2016


W sobotę 16 kwietnia 2016r. w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty.
Więcej…

Dlaczego wolontariat od 16 roku życia?


Wiele osób, również z naszej szkoły, udziela się w wolontariacie. Często spotykamy się z pytaniem, czy mamy ukończone 16 lat. Głownie w schroniskach dla zwierząt, gdy chcemy pójść z psami na spacer. Różnica między wolontariatem w szkole a poza nią polega głównie na dokumentach, które muszą zostać podpisane przez naszych rodziców. Dlaczego w szkole rodzice podpisują raz wymagane papiery, a w innych wolontariatach za każdym razem? W szkole mamy zabezpieczenie w postaci ubezpieczenia, lecz np. w schronisku także rodzice biorą za nas odpowiedzialność. Tego wymaga polskie prawo, w którym czytamy:
Więcej…

ĆWIERĆFINAŁY MISTRZOSTW POLSKI W PIŁCE SIATKOWEJ MŁODZIKÓW


Od piątku do niedzieli (8-9-10 kwietnia 2016) w hali sportowej Gimnazjum nr 3 w Olsztynie rozegrane zostaną ćwierćfinały Mistrzostw Polski w Piłce Siatkowej Młodzików.
Impreza będzie transmitowana na żywo poprzez szkolną stronę internetową!!! >>KLIKNIJ TU<<
SERDECZNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKICH KIBICÓW DO WSPIERANIA NASZEJ DRUŻYNY!
Więcej…

Prezentacja Wydziału Nauk Ekonomicznych.


W dniu 04.04. 2016r. gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli Wydziału Nauk Ekonomicznych UWM w Olsztynie:  panią dr hab. Mariolę Grzybowską – Brzezińską oraz  studentów panią Julię Fruńską i pana Konrada Kazanieckiego.
W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas trzecich licealnych.
Więcej…

Strona 1 z 10