UWAGA! Zmiana adresów mailowych szkoły

Nowe adresy mailowe do szkół to:

Szkoła Podstawowa nr 311 - e-mail: sp311@cyfroweszkoly.pl

XI Liceum Ogólnokształcące - e-mail: 11lo@cyfroweszkoly.pl

Technikum Informatyczno-Ekonomiczne nr 9 - e-mail: technikum@cyfroweszkoly.pl

NAJBLIŻSZE WYDARZENIA

czwartek, 21 grudnia 2017
Jasełka na Boże Narodzenie
sobota, 23 grudnia 2017
23.XII-1.I Przerwa świąteczna- Boże Narodzenie

Aktualności

Bo "LUBIĄ LUDZI"!

Szlachetna Paczka_14
Uczniowie II D z naszego XI Liceum Ogólnokształcącego nawet przez chwilę nie mieli   wątpliwości - wspólnie spełnili marzenia pewnej rodziny, bo „LUBIĄ LUDZI”.
WEEKEND CUDÓW W GRUDNIU, czyli SZLACHETNA PACZKA
Więcej…

XII Międzyszkolny Przegląd Małych Form Teatralnych pt. „Polak – Patriota – Święty”

Przeglag Malych Form Teatralnych_5
Dnia 29 listopada 2017 r. w Centrum św. Jakuba w Olsztynie odbył się XII Międzyszkolny Przegląd Małych Form Teatralnych dla uczniów klas siódmych pt. „Polak – Patriota – Święty”. Aktorzy szkolnego Teatru przy SP311  to uczniowie klasy VII d: Weronika Najdzion, Zuzanna Sobocińska, Anna Sikor,  Ewa Ziomek oraz Tymoteusz Trzaska, którzy godnie reprezentowali naszą szkołę. Szczególne wyróżnienie, czyli nagrodę w kategorii NAJLEPSZA AKTORKA PRZEGLĄDU otrzymała Zuzanna Sobocińska. Gratulujemy!
Więcej…

Kiermasz ciast

Kiermasz ciast_1
Dziś i jutro trwać będzie w naszej szkole kiermasz ciast, zorganizowany przez SU i szkolne koło Caritas. Zakup pysznego ciasta zwalnia w danym dniu z pytania na zajęciach, a dochód z kiermaszu przekazany będzie na akcję Szlachetna Paczka. Zapraszamy do skosztowania wypieków!
Więcej…

Godzina kodowania w SP311

Godzina kodowania_2
Uczniowie SP311 biorą udział w ogólnoświatowej akcji kodowania, czyli Hour od Code. Oto jak im się to udaje.
Więcej…

Cudze chwalicie swego nie znacie

„Cudze chwalicie swego nie znacie”-  nie musi odnosić się tylko do zabytków innych państw. Wszyscy znamy Krzywą Wieżę w Pizzie, bądź Łazienki w Warszawie, ale nie każdy wie, jakie skarby architektury skrywa Kraina Tysiąca Jezior.
Jest ich tak wiele, że nie uda się wymienić wszystkich, można jednak przedstawić te najciekawsze.
Więcej…

Odwiedziny w szkołach zawodowych

Odwiedziny w szkołach zawodowych_5
Uczniowie klas III gimnazjum korzystając z zaproszenia olsztyńskich szkół zawodowych w dniu 29 listopada wybrali się do Zespołu Szkół Gastronomiczno-Spożywczych, Zespołu Szkół Budowlanych oraz Zespołu Szkół Mechaniczno-Energetycznych. Na miejscu zostali szczegółowo zapoznani z ofertą kształcenia w/w placówkach. Zwiedzili budynki szkolne, warsztaty. Obejrzeli pokaz synchronicznej obsługi kelnerskiej, pokaz dekorowania tortów w stylu angielskim, pokaz sporządzania naleśników wraz z degustacją, wzięli udział w konkursie „Black box” ze znajomości wiedzy gastronomicznej z nagrodami.
Więcej…

Spotkanie z absolwentem Gimnazjum nr 3

Spotkanie z absolwentem_2
W dniu 1 grudnia  szkołę odwiedził nasz absolwent Kewin Lewicki. Obecnie uczy się w klasie maturalnej Ogólnokształcącego Liceum Lotniczego w Dęblinie. Opowiedział młodzieży trzecich klas gimnazjalnych czym się kierował (zainteresowania lotnictwem, matematyką, fizyką) i jaką musiał pokonać drogę , aby dostać się do tej szkoły mundurowej (kryteria: egzamin sprawnościowy, badania psychologiczne, zdrowotne, bardzo dobre wyniki w nauce). Następnie prezentując zdjęcia i krótkie filmiki przybliżył  specyfikę swojej szkoły. Szczególne zainteresowanie wśród młodzieży wzbudziły nietypowe lekcje wychowania fizycznego, nauka latania szybowcami oraz nauka skoków spadochronowych. Uczniowie pozyskali także informacje dotyczące zawodu pilota. Nasz gość  po zdaniu matury planuje kontynuację nauki w Wyższej Szkole Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie na kierunku - pilot samolotów transportowych.
Więcej…

Głosuj na projekty z klasą

Drodzy czytelnicy i użytkownicy Internetu!
Nasze liceum zgłosiło do konkursu Projekt z Klasą 2 projekty - aby je zrealizować potrzebujemy 1000zł na każdy. Pieniądze są do wzięcia, jeśli wygramy w głosowaniu internetowym.
Codziennie można oddać 1 głos na projekt.
Głosowanie trwa od dziś do 14.12.
Głosować może każdy.
Zachęcam, by głosował każdy z was w wolnej chwili, każdego dnia. Wtedy mamy szansę otrzymać pieniądze na realizację projektów.
Jak to zrobić?
1. Należy kliknąć

TU - Projekt Rozsmakuj się w Warmii
lub
TU - Projekt NIEnudnaHISTORIA

2. Wpisać swój adres email - przejść procedurę rejestracji konta (tylko za pierwszym razem).
3. Wejść na swoją pocztę i aktywować link. Dopiero wówczas głos zostanie zarejestrowany pod projektem.
4. Głosować można codziennie na jeden z naszych projektów.

Zapraszamy i dziękujemy za głosy!

Lekcje Skype – Co to jest?


Organizacja Skype współpracuje z nauczycielami w celu kooperacji uczniów z różnych krajów w konkretnych projektach -  ciągłych lub jednorazowych.
W tegorocznym Skype-a-Thon razem połączono prawie pół miliona studentów i pokonano ponad 14 500 000 wirtualnych mil w ciągu 48 godzin!
Więcej…

Mistrzynie kometki


Drużyna dziewcząt z naszego gimnazjum zdobyła mistrzostwo  Olsztyna w badmintonie drużynowym dziewcząt. Turniej rozgrywany był w dniu 27.11.2017r. w sali sportowej przy ul. Sybiraków.
Skład zwycięskiej drużyny G3 to: Zuzanna Rejchert i Kinga Bąkowska. Opiekunem zespołu jest Agnieszka Mazuro.
Gratulacje!

Warsztaty językowe Miasta Anglii

Warsztaty Anglia_76
Poranek był trochę stresujący, ale wyjechaliśmy bardzo zdeterminowani na zwiedzanie Anglii. Po całej nocy w autokarze dotarliśmy do promu, a z niego aż do Canterbury. Pięknego angielskiego miasteczka, w którym mieści się jedna z najpopularniejszych Katedr.
Więcej…

III Turniej Niepodległościowy Trójek Siatkarskich o Puchar Dyrektora Szkoły


Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w turnieju w sobotę 25.11. Początek zawodów o godzinie 9.00.
Zawody rozegrane zostaną w 2 kategoriach wiekowych:
I kategoria : uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum,
II kategoria : uczniowie liceum i technikum.
Zgłoszenia zespołów: trzyosobowe mieszane:( 1 dziewczyna i 2 chłopców lub odwrotnie), proszę składać do piątku 24.11. do p. Krzysztofa Dziedzic i p. Adama Kuriana.

NOCNY MARATON FILMOWY


NOCNY MARATON FILMOWY
Noc z 8-9 grudnia 2017
Więcej informacji u p. Ewy Mieszczyńskiej i M. Urbaniak

NAPISZ LIST. ZMIEŃ ŻYCIE!


MARATON PISANIA LISTÓW - AMNESTY INTERNATIONAL
Noc z 8-9 grudnia 2017
Więcej informacji u p. Ewy Mieszczyńskiej, sala 19

Harcerze w służbie Ojczyźnie

Harcerze z Xi LO_1
Instytut Pamięci Narodowej Delegatura w Olsztynie oraz Kuratorium Oświaty w Olsztynie 16 listopada br. zaprosili uczniów szkół z województwa warmińsko-mazurskiego do udziału w konferencji pt. O Niepodległą i dla Niepodległej. Harcerze w służbie Ojczyźnie. Młodzież wysłuchała wykładów na temat historii harcerstwa polskiego. Prelegenci odnieśli się m.in. do roli harcerzy w okresie II RP oraz znaczenia ruchu harcerskiego podczas II wojny światowej. Uczniowie poznali także współczesny obraz Związku Harcerstwa Polskiego i Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej w kontekście funkcjonowania obu związków na Warmii i Mazurach.
Więcej…

Strona 1 z 4