NAJBLIŻSZE WYDARZENIA

środa, 21 lutego 2018
"Żywe lekcje historii" w wykonaniu Teatru Historycznego "Chorągiew Komturstwa Gniewskiego" w dwóch odsłonach: Długi wiek XIX - wiek powstań narodowych i Polska sarmacka - legenda husarii

UWAGA RODZICE - PŁATNOŚCI ZA OBIADY


OPŁATY ZA OBIADY
cena za obiad: 4,- zł
cena za II danie: 3,50zł

Opłaty za obiady za miesiąc marzec 2018:
pełen obiad - 80,- zł
II danie - 70,- zł

Opłaty na konto prosimy wpłacać w terminie do 23 lutego 2018

UWAGA! Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc na stołówce wpłaty za obiady po terminie nie będą przyjmowane!

Za obiady można płacić tylko przelewem na konto. Wpłaty gotówką nie będą przyjmowane!

Właściciel konta
Szkoła Podstawowa nr 311

Nr konta
37124055981111001075089305

W tytule wpłaty należy podać:
-imię i nazwisko dziecka
-klasę do której dziecko uczęszcza
-miesiąc, za który wykupuje się obiad

Aktualności

W „Ogrodzie Cichych Bohaterów”

W ogrodzie cishych bohaterow_27
W piątek, 8. września br. w Mrągowie, w Centrum Kultury i Turystyki odbyło się uroczyste otwarcie wystawy  „Ogród Cichych Bohaterów – Chusty Imienne”.  Wystawa jest efektem działań młodzieży i ich opiekunów w ramach polsko-niemieckiego projektu „Garten der stillen helden”.
Stowarzyszenie Freunde Masurens e.V. wraz z wicestarostą powiatu mrągowskiego Magdaleną Lewkowicz zwróciło się do młodzieży polskich i niemieckich szkół z prośbą o włączenie się w działania projektowe. Ideą jest bowiem przygotowanie wyszywanej samodzielnie lub grupowo chusty, poświęconej konkretnej osobie – cywilowi, który w czasie II wojny światowej ratował innych. Taki „cichy bohater” w trakcie okupacji niósł bezinteresowną pomoc innym, ale jego nazwiska nie znajdziemy na kartach książek historii, z których uczy się młodzież. Taki „cichy bohater” w świadomości społecznej nie istnieje.
Więcej…

Wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie MEN „Nauczyciel-Wolontariusz Roku 2017” trafiło do Olsztyna


W poniedziałek 9 października 2017 r. Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska nagrodziła 12 nauczycieli, którzy otrzymali tytuł „Nauczyciela-Wolontariusza Roku”. Wybór był trudny, bo spośród blisko 250 zgłoszeń wybrano osoby aktywne w szkole i swoim środowisku lokalnym. Wśród nagrodzonych jest Ewa Mieszczyńska, nauczycielka historii i wos-u w XI Liceum Ogólnokształcącym w Olsztynie.
Ewa Mieszczyńska do konkursu została zgłoszona przez swoich uczniów, którzy przygotowali filmu prezentujący kandydatkę na „Nauczyciela-Wolontariusza Roku”. Nagranie trzeba było przesłać do Ministerstwa Edukacji Narodowej wraz z krótkim uzasadnieniem. W uzasadnieniu licealiści  podkreślili, że „Pani Ewa Mieszczyńska będąc opiekunem samorządu uczniowskiego organizuje wiele projektów oraz działań na rzecz innych osób. Nieustannie bierze udział w szkoleniach, a zdobytą wiedzę przekazuje swoim podopiecznym w atrakcyjny sposób. Dzięki niej młodzież uczy się współpracy oraz szacunku do innych. Młodzi poznają również znaczenie solidarności, pomocy i wzajemnego zrozumienia. Pani Ewa swoim śmiechem zaraża innych, a jej pozytywne nastawienie do życia udziela się wszystkim. Jest nie tylko nauczycielem, ale również osobą, która zawsze doradzi i znajdzie rozwiązanie każdego problemu. Bezpośrednia i stanowcza – to cechy, które jeszcze bardziej przyciągają do niej uczniów. Ma milion pomysłów na minutę, które szybko przekształcają się w konkretne projekty” [cytat za MEN].
Podczas uroczystej gali na Zamku Królewskim w Warszawie finalistce towarzyszyli warmińsko – mazurski Kurator Oświaty Krzysztof Marek Nowacki, wicedyrektor XI LO w Olsztynie Marta Rogińska, Weronika Chworak uczennica nagrodzonego liceum i bliscy.

Materiał o p. Ewie Mieszczyńskiej z TVP Olsztyn (13 minuta 40 sekunda) >>TUTAJ<<
Materiał z gali finałowej na Zamku Królewskim w Warszawie >>TUTAJ<<

Dzień Edukacji Narodowej

DEN 2017_16
Z okazji Dnia Edukacji młodzież z naszej szkoły przygotowała dla grona nauczycieli mały koncert na którym zaprezentowali się uczniowie z klas 7 SP311 oraz klas II Gim3. Zapraszamy do galerii zdjęć:
Więcej…

Wymiana uczniów XI LO

Wymiana 2017_23

Od 4 do 11 października grupa licealistów gościła u siebie uczniów z niemieckiej szkoły partnerskiej HVG Blomberg. W ramach wymiany uczniowie uczestniczyli razem w szeregu zajęć, warsztatów oraz turnieju kręgli. Razem zwiedzili Wrocław, gdzie czekało na nich wiele atrakcji (m.in. starówka, zoo, Panorama Racławicka, Hydropolis, Kolejkowo, Sky Tower). Teraz uczestnicy wymiany czekają do wiosny, by tym razem spotkać się z rówieśnikami w Blomberg.
Więcej…

Wszystkiego najlepszego

Wycieczka do Wilna cz.II

Wilno_18
Zapraszam do obejrzenia zdjęć z ostatniego dnia zwiedzania Wilna.
Dzisiaj zwiedziliśmy Kościół św. Piotra i Pawła oraz cmentarz na Rossie.
Więcej…

Wycieczka do Wilna

Wilno_78
Trwa wycieczka klas trzecich gimnazjum do Wilna na Litwie.
Zapraszamy do obejrzenia galerii "na gorąco" z wczorajszego i dzisiejszego dnia.
Więcej…

Wyniki Turnieju League Of Legends


Zakończył się Turniej League Of Legends. Oto wyniki oraz zdjęcia z imprezy
Więcej…

Turniej League Of Legends 30.09.2017Już w sobotę 30 września startuje Szkolny Turniej League Of Legends.
Garść informacji w dalszej części aktualności.
Więcej…

Integracja klas 7

Integracja klas 7 SP311_3
Zapraszamy do galerii zdjęć:
Więcej…

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/18

Poczatek roku szkolnego_22
Tak wyglądała inauguracja roku szkolnego 2017/18. Zapraszamy do galerii zdjęć:
Więcej…

Projekty Gimnazjalne 2017/18

Uwaga uczniowie klas II!
Uczniowie klas II naszego gimnazjum zobowiązani są do wskazania wychowawcy tematu projektu edukacyjnego, w którym chcą uczestniczyć. Pisemna deklaracja wyboru musi zostać oddana wychowawcy klasy do 30 września 2017 roku. Oto propozycje na rok 2017/18:
Więcej…

Strona 5 z 5