Oferta Gimnazjum Nr 3

Gimnazjum nr 3 w Olsztynie
Szkoła mieści się przy ulicy Kołobrzeskiej 9. Położona jest w parku z dala od ruchliwych ulic. Szczelne ogrodzenie oraz system monitoringu składający się z 42 kamer gwarantuje bezpieczeństwo młodzieży. Baza sportowa to kilka dużych boisk ze sztuczną nawierzchnią, boisko trawiaste, trzy sale gimnastyczne oraz piękne korty tenisowe. A wszystko to otoczone zielonymi terenami. Usytuowanie szkoły w centrum miasta ma sporo zalet. Po lekcjach uczniowie mogą rozwijać swoje zainteresowania i umiejętności w ponad dwudziestu klubach zainteresowań.


Korty i biskaSupernowoczesna szkoła
W ciągu ostatnich kilku lat zaszły ogromne zmiany w wyglądzie i wyposażeniu szkoły. Jest ona obecnie obiektem najnowocześniejszym i bardzo dobrze wyposażonym w najnowsze pomoce dydaktyczne. Wszechobecne komputery, projektory, sieć internetowa, serwery, dziennik elektroniczny z powodzeniem wspomagają pracę i naukę. Nauka bez podręczników, zeszytów (wyjątek: j. polski), zbędnego przepisywania, z kartami pracy, ćwiczeniami i podręcznikami elektronicznymi przynosi widoczne efekty i bardzo uatrakcyjnia lekcje.


W eHala sportowaleganckiej stołówce szkolnej codziennie spożywa posiłki ok. 350 uczniów. W szkole działa nowoczesny Szkolny Ośrodek Kariery, w którym doradca zawodowy pomaga podjąć decyzję dotyczącą dalszego kształcenia. Szkolne Centrum Psychologiczno - Pedagogiczne, szkoła językowa DELTA, klub sportowy, szkoła nauki jazdy uzupełniają ofertę szkoły, jak i pozalekcyjne potrzeby naszych uczniów. Uczniowie nie muszą chodzić do kina. Kino jest w każdej sali. Dzięki telewizji cyfrowej uczniowie mogą poznawać różne zakątki świata, śledzić aktualne wydarzenia i oglądać zekranizowane lektury szkolne.


PoNowe komputerywodem do dumy są dwie pracownie, w których odbywają się lekcje informatyki. Sprzęt, który oddany jest do dyspozycji uczniów należy do najnowocześniejszego na rynku komputerowym z ekranami dotykowymi, cieszy nauczycieli i uczniów, którzy z niego korzystają. Lecz to też się zmienia. Prawie każda sala dydaktyczna zostaje wyposażona w laptopy uczniowskie, które mają wspomagać samodzielną pracę uczniów na lekcji. Dalszą naukę uczniowie gimnazjum mogą kontynuować w XI Liceum Ogólnokształcącym mieszczącym się w tym samym budynku i posiadającym ten sam organ prowadzący.


Nowa Biblioteka Multimedialna w XI LO_1Nauka
We współczesnym świecie dobrze wykształcony młody człowiek musi znać języki obce. Szkoła zapewnia mu te umiejętności. Do wyboru uczniów są: angielski, niemiecki, francuski i hiszpański. Aby efekty nauczania były jak najwyższe, uczniowie pracują w grupach w zależności od poziomu swoich umiejętności. Młodzież zainteresowana zdobywaniem wiedzy lingwistycznej tworzy klasy, w których jest realizowany rozszerzony program nauczania j. angielskiego lub niemieckiego (5 godzin w tygodniu).


Sala informatycznaEdukacja na poziomie gimnazjalnym kończy się egzaminem zewnętrznym. Corocznie trzecioklasiści poddawani są takiemu testowi. Wyniki egzaminów dowodzą, iż szkoła znajduje się w czołówce olsztyńskich gimnazjów. Aby lepiej przygotować młodzież do egzaminu zewnętrznego szkoła organizuje tzw. fakultety, czyli dodatkowe, nieodpłatne zajęcia z j. polskiego, matematyki i języków obcych. Rozwojowi intelektualnemu uczniów sprzyjają zajęcia pozalekcyjne. Każdy znajdzie coś interesującego dla siebie.Nowa Biblioteka Multimedialna w XI LO_16Wszystkie dziedziny wiedzy poznawane w szkole mogą być rozwijane w trakcie realizacji projektów edukacyjnych autorstwa naszych nauczycieli. Nasi uczniowie są laureatami i finalistami wielu konkursów przedmiotowych i olimpiad.
Od 1 lutego 2014 r. w szkole rozpoczęła działalność biblioteka multimedialna. Jest miejscem pracy jak i spędzania czasu wolnego.


DOŁĄCZ DO NAS !

Jesteśmy szkołą SUKCESU!

10-444 Olsztyn, ul Kołobrzeska 9

tel. 089-533-13-05 089-533-61-65

www.sempr.edu.pl

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Jesteśmy po to, by wprowadzić naszych uczniów w świat wiedzy i dobrze przygotować ich do życia, aby mogli odnieść swój pierwszy życiowy SUKCES!