Oferta XI Liceum Ogólnokształcącego

XI Liceum Ogólnokształcące
Szkoła mieści się przy ulicy Kołobrzeskiej 9. Położona jest w parku, z dala od ruchliwych ulic. Szczelne ogrodzenie oraz system monitoringu składający się z 40 kamer gwarantuje bezpieczeństwo młodzieży. Baza sportowa to kilka dużych boisk ze sztuczną nawierzchnią, boisko trawiaste, dwie sale gimnastyczne oraz piękne korty tenisowe - wszystko otoczone zielenią. Lokalizacja szkoły - centrum miasta - ma wiele zalet. Po lekcjach uczniowie mogą rozwijać swoje zainteresowania i umiejętności w ponad dwudziestu klubach zainteresowań.

Korty i biskaSupernowoczesna szkoła
W ciągu kilku ostatnich lat zaszły ogromne zmiany zarówno w wyglądzie, jak i wyposażeniu szkoły. Jest ona obecnie obiektem najnowocześniejszym, bardzo dobrze wyposażonym w najnowsze pomoce dydaktyczne. Wszechobecne komputery, projektory, sieć internetowa, serwery i dziennik elektroniczny z powodzeniem wspomagają pracę i naukę. Nauka bez podręczników, zeszytów (wyjątek: j. polski), zbędnego przepisywania, z kartami pracy, ćwiczeniami i podręcznikami elektronicznymi przynosi widoczne efekty i bardzo uatrakcyjnia lekcje.

W eHala sportowaleganckiej stołówce szkolnej codziennie spożywa posiłki ok. 350 uczniów. W szkole działa Szkolny Ośrodek Kariery, w którym doradca zawodowy pomaga podjąć decyzję dotyczącą dalszego kształcenia. Szkolne Centrum Psychologiczno-Pedagogiczne, szkoła językowa DELTA, klub sportowy, szkoła nauki jazdy uzupełniają ofertę szkoły, zaspokajają pozalekcyjne potrzeby naszych uczniów. Nawet kino jest w każdej sali. Dzięki telewizji cyfrowej uczniowie mogą poznawać różne zakątki świata, śledzić aktualne wydarzenia i oglądać zekranizowane lektury szkolne.

PoNowe komputerywodem do dumy są dwie pracownie, w których odbywają się lekcje informatyki. Oddany do dyspozycji sprzęt należy do najnowocześniejszego na rynku komputerowym, cieszy nauczycieli i uczniów. Lecz to też się zmienia - wraz z dynamicznym rozwojem technologiczno — informatycznym. Kolejne sale dydaktyczne wyposażane są w laptopy uczniowskie, które mają wspomagać samodzielną pracę uczniów na lekcji.

Sukcesem liceum jest przede wszystkim 100% zdawalności matur!

Nowa Biblioteka Multimedialna w XI LO_1Nauka
We współczesnym świecie dobrze wykształcony młody człowiek musi znać języki obce. Szkoła gwarantuje profesjonalne kształcenie kompetencji językowych. Wszyscy uczą się j. angielskiego i drugiego języka obcego do wyboru (niemiecki,hiszpański, francuski). Aby efekty nauczania były jak najlepsze, uczniowie pracują w grupach, w zależności od poziomu swoich umiejętności.

Sala informatycznaW roku szkolnym 2017/18 w XI LO planujemy nabór do pięciu oddziałów:
1. biologiczno-chemiczny
2. j. angielski - geografia
3. humanistyczny (j. polski, historia, wos)
4. biologiczno-humanistyczny
5. matematyczno-fizyczno-informatyczny

Nowa Biblioteka Multimedialna w XI LO_16Aby lepiej przygotować młodzież do egzaminu maturalnego szkoła organizuje tzw. fakultety, czyli dodatkowe, nieodpłatne zajęcia z j. polskiego, matematyki, języków obcych i innych przedmiotów maturalnych. Rozwojowi intelektualnemu uczniów sprzyjają zajęcia pozalekcyjne, każdy znajdzie coś interesującego dla siebie.
Od 1 lutego 2014 r. w szkole rozpoczęła działalność biblioteka multimedialna, która jest miejscem pracy i spędzania czasu wolnego.

DOŁĄCZ DO NAS !

Jesteśmy szkołą SUKCESU!

10-444 Olsztyn, ul Kołobrzeska 9

tel. 089-533-13-05 089-533-61-65

www.sempr.edu.pl

Jesteśmy po to, by wprowadzić naszych uczniów w świat wiedzy i dobrze przygotować ich do życia, aby mogli odnieść swój pierwszy życiowy SUKCES!