Jakie niezwykłe artefakty można odnaleźć w Olsztynie?

Zakrecony w Olsztyn cd._1

Już po raz drugi w sobotę odbyły się warsztaty w ramach projektu grantowego „Zakręcony (w) Olsztyn”. Uczestnicy – przedszkolaki i uczniowie olsztyńskich szkół podstawowych – spotkali się w XI Liceum Ogólnokształcącym w Olsztynie. Zajęcia rozpoczęły się od działań plastycznych prowadzonych przez panią Ewę Letki. Pod okiem instruktorki oraz wolontariuszy, uczniów XI LO i SP 33 w Olsztynie, dzieci wykonały ozdoby metodą decoupage i przyozdabiały kubki ceramiczne w regionalne wzory. Następnie maluchy wraz z wolontariuszami i rodzicami udali się do Muzeum Nowoczesności w Olsztynie, gdzie zwiedzali obiekt pod opieką regionalisty pana Rafała Bętkowskiego. Poznano nie tylko historię Olsztyna na podstawie zgromadzonych zdjęć i artefaktów, ale i rozwiązywano zagadki dotyczące miasta. Dzieci w specjalnych okularach podziwiały obrazy w trójwymiarze i wykonały stylizowane na początek XX wieku zdjęcia w przebraniach i kapeluszach na tle zdjęcia olsztyńskiego ratusza.
Po powrocie do XI LO w Olsztynie odbyły się dalsze działania plastyczne, układanie puzzli. Tu na wszystkich uczestników sobotniego spotkania czekał ciepły poczęstunek - tym razem pizza.
Zajęcia w ramach projektu grantowego są dla uczestników bezpłatne, a gości przyjął w progach swojej szkoły Dyrektor XI LO Janusz Krzysztof Rączkiewicz, za co koordynatorki projektu serdecznie dziękują.
Działania organizowane są w ramach programu „Wędrowna Akademia Kultury” realizowanego przez Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie, dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu „Bardzo Młoda Kultura 2016-2018" oraz ze środków samorządów Ełku, Olsztyna i Szczytna oraz Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.