Jesienne „smakowanie” Olsztyna już za nami

Zakrecony w Olsztyn - podsumowanie projektu_21
W sobotę 21.10.2017r. przedszkolaki i młodsi uczniowie szkół podstawowych razem z wolontariuszami XI Liceum Ogólnokształcącym w Olsztynie i Szkoły Podstawowej nr 33 w Olsztynie mimo deszczowej pogody spotkali się, by wykonać ostatnie zadanie rodzinne w ramach grantowego projektu „Zakręcony (w) Olsztyn”. Wspólnie, w grupach wykonano plakaty ze słowami-kluczami opisującymi Olsztyn. Na pracach plastycznych pojawiły się hasła typowe dla naszego miasta, m. in. ratusz, baba pruska, muszla, święty Jakub, zamek, Wysoka Brama. Każda grupa wykonała pracę według własnego pomysłu – prace zostaną zaprezentowane na wystawie społeczności szkolnej XI Liceum Ogólnokształcącego w Olsztynie.
Następnie chętni układali puzzle i memory oraz grali w gry planszowe przygotowane przez uczniów klasy III B liceum. Aby wygrać, trzeba się było wykazać wiedzą o stolicy Warmii, jej zabytkach, ale i o współczesnym obliczu miasta. Dzięki pracy młodzieży powstały autorskie projekty prezentujące historię naszego miasta.
Podsumowaniem dwóch poprzednich spotkań był filmik „Zakręceni (w) Olsztyn” przygotowany przez Mateusza, ucznia SP nr 33.
Na koniec na wszystkich czekała słodka niespodzianka – tort z logo projektu, które zostało opracowane na potrzeby grantu przez Weronikę, uczennicę XI LO i jej mamę. Uczestnikom zajęć wręczono także drobne upominki w podziękowaniu za wspólny czas pracy i zabawy.
Działania organizowane były w ramach programu „Wędrowna Akademia Kultury” realizowanego przez Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie, dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu „Bardzo Młoda Kultura 2016-2018" oraz ze środków samorządów Ełku, Olsztyna i Szczytna oraz Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Koordynatorem organizacyjnym projektu była Ewa Mieszczyńska, nauczycielka historii XI LO w Olsztynie.