BahaterON - włącz historię


W XI Liceum Ogólnokształcącym w Olsztynie w dniach 23-31.10. będzie trwać ogólnopolska kampania BohaterON.
Każda chętna osoba może wypisać kartkę dla powstańca - cywila, żołnierza uczestniczącego w walkach w Warszawie w 1944 roku.
Na kartkach pocztowych (do pobrania w sali 19 u mnie) możecie zredagować swoje życzenia/pozdrowienia do konkretnych osób, żyjących jeszcze powstańców warszawskich, byłych więźniów obozu Stutthof.  Wypisane kartki należy odnieść do sali 19, skąd za pośrednictwem pracowników i wolontariuszy Muzeum Stutthof w Sztutowie zostaną dostarczone 4 żyjącym powstańcom. W tym roku otaczamy szczególną opieką Kobiety pistolety (łączniczki i sanitariuszki Powstania Warszawskiego - Marię Kowalską Myszkę i Barbarę Braun Basię Białą) oraz żołnierzy AK, walczących w powstaniu Edwarda Andersa i Piotra Łubieńskiego, byłych więźniów byłego obozu koncentracyjnego Stutthof.
Biogramy BOHATERÓW znajdziecie tu: http://stutthof.org
oraz na stronie Muzeum Powstania Warszawskiego

Kartki możecie wypisywać na lekcji Historii i społeczeństwa lub na godzinie wychowawczej po zapoznaniu sie z biogramami powstańców. To mają być wasze osobiste podziękowania, życzenia, słowa uznania dla tych, którzy walczyli o wolną Polskę.
Będzie mi miło, jeśli włączą się do akcji całe zespoły klasowe.

Opis akcji:
BohaterON - włącz historię! - to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im bezpłatnych kartek dystrybuowanych na terenie całego kraju. Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną i włączać do świadomości społecznej indywidualne historie Powstańców
Ewa Mieszczyńska
n-l XI LO Olsztyn